Не будь байдужим! Країна починається з кожного з нас, і разом ми - сила! В нашому краї живе достатньо свідомої молоді, і всі розуміють та говорять про нагальні проблеми. Так приєднуйся, і починай ще й робити!

Прихований геноцид, або легкогий алкоголь

Прихований геноцид або тяжке похмілля від легкого алкоголю
Усе почалося в 1994 році, коли у вітчизняній торгівельній мережі з’явився перший слабоалкогольний коктейль – джин-тонік. Підприємці, затамувавши подих, спостерігали за просуванням нового продукту. Потім з’явилися ром-кола і бренді-кола. Попит на них був схожий на бум. Наразі ринок слабоалкогольних міксів постійно оновлюється: виробники готові експериментувати, щоб розширити коло споживачів. В Україні виготовляють в основному слабоалкогольні мікси на основі спирту з додаванням ароматизаторів, що імітують популярні спиртні напої (віски, текілу, ром тощо). Вміст алкоголю у вітчизняних готових коктейлях варіюється в межах максимально допустимого – 8%. У Європі ж населення віддає перевагу напоям з нижчим вмістом спирту – 4-5%. Основна небезпека, на думку фахівців, полягає в тому, що істинний «зміст» слабоалкогольного коктейлю прихований. Горілка, джин, коньяк, врешті, самогон – для підлітків напої не такі доступні, як джин-тоніки та бренді-коли, які продаються майже в кожному кіоску та й коштують недорого. Згідно з правилами торгівлі, їх не мали б продавати особам, молодшим за 18 років. Але мало хто з продавців зважає на вікове обмеження. А якщо й задасть для проформи питання, чи є покупцеві 18, то цілком задовільняється відповіддю самого покупця. Далеко не кожний юнак чи юнка буде в захваті від гіркого, терпкого алкогольного напою з неприємним різким запахом. А от солоденька водичка – зовсім інша річ, і тут на підлітків чатує особлива небезпека. Адже людина, яка п’є горілку, розуміє, що через деякий час вона сп’яніє, і психологічно до цього готується. А для дитини, яка напилася «коктейлю», це сп’яніння буде неочікуваним – так само, як і його наслідки.
»У спеку можна, не напружуючись, випити 3-4 пляшки прохолодного коктейлю, але ж потім підліток буде зовсім п’яний. Вживання міксів також може закінчитися алкогольним отруєнням, бо підліток не завжди спроможний розрахувати свої сили і не знає, що півлітра алкопопсу містить стільки ж спирту, що й 100 г горілки. Коли ми запитуємо в батьків, чи дозволять вони своїй дитині випити 200 г горілки, ті відповідають: «Ні, у жодному разі!» А на запитання, чи можна підлітку випити літр оцих алкопопсів, деякі дорослі відповідають інакше: «Це ж тільки водичка з алкоголем. Нехай п’є!» Тоді ми пропонуємо узяти калькулятор і порахувати. В літрі 8-градусного коктейлю міститься 80 г чистого алкоголю, узяти 200 г 40-градусної горілки – маємо ті самі 80 г спирту. А батьки не розуміють, що для організму все одно, з якої пляшечки надійшли токсини».
«Європейські держави уже давно визначили, що ці напої дуже небезпечні для людського здоров’я, бо саме через них дуже багато підлітків призвичаюються до алкоголю. Зазвичай вміст алкоголю в цих коктейлях становить близько 8%, а наукові дослідження показали, що за такої концентрації споживачеві дуже важко зрозуміти за смаком, чи є у воді спирт. Якщо ж туди накидати різних підсолоджувачів, консервантів, ароматизаторів, - напій вже важко відрізнити від звичайного лимонаду! І діти, які змалечку вподобали смак газованої солодкої води, дуже легко переходять на схожі за смаком алкогольні коктейлі...» 

Немає коментарів:

Дописати коментар